Fenntartói tudnivalók

Fenntartói tudnivalók, szülői hozzájárulás

A waldorf iskolák és óvodák teljes körű működéséhez kizárólag az államtól kapott támogatás nem elegendő. Ebből kifolyólag az intézmény több forrásból igyekszik megteremteni a stabil gazdasági hátteret. Egyrészt szülői adományok formájában, másrészt a személyi jövedelemadó meghatározott részének a magánszemély adózó rendelkezése szerinti rendelkezéséből befolyt összeg („adó 1%-a”), valamint esetlegesen pályázat alapján elnyert támogatások által.

A fenntartásában való szülői részvételről nem szabad kizárólag anyagi értelemben gondolkodni. Az intézmény életében való aktív szülői szerepvállalás ugyanolyan fontos és elengedhetetlen része a közösség építésnek és az iskola fenntartásának. Az iskola működése akkor lehet stabil, az intézmény akkor tud fejlődni és tudja nyújtani a lehető legtöbbet gyermekeink számára, ha annak működéséhez mindenki a saját lehetőségeihez mérten, felelősen hozzájárul.

1. Havi költség-hozzájárulás

„A Waldorf - intézmények az állami támogatás mellett, rá vannak utalva a szülők adományaira is. A szülők tájékoztatást kapnak az intézmény gazdasági helyzetéről, az aktuális költségvetésről. A családok adományuk mértékének megállapításánál figyelembe veszik saját anyagi lehetőségeiket, valamint az intézmény stabil működésének szükségleteit is. A vállalásokat az adott tanévhez kapcsolódóan 12 hónapon keresztül várjuk, a tanévet megelőző júliustól a tanévet követő júniusig.

ALAPELV, hogy anyagi okok miatt egy gyermeknek se kelljen lemondania a lehetőségről, hogy Waldorf-intézménybe járhasson. Ezért kérjük a szülőket, hogy próbáljanak közösségben gondolkodni, azaz a pénzügyi lehetőségeikhez mérten, az általuk stabilan vállalható legmagasabb összeggel támogassák az intézmény fenntartását, ily módon lehetőséget teremtve a szociális alapon való működésre.”

2. A művészeti térítési díj

Intézményünk Alapfokú Művészetoktatási Intézmény (AMI) is, amit a törvényi szabályozás szerint térítési díj fizetés ellenében lehet igénybe venni. Ennek összege 2024/2025-ös tanévben évi 40 000.- forint, mely két részletben, félévkezdéskor fizetendő. Azok a gyermekek, akik több alapfokú művészetoktatási intézményben is tanulnak (pl. zeneiskolába járnak), csak egy intézményben vehetik igénybe az államilag támogatott térítési díjat, a másik (többi) intézményben tandíjat kell fizetniük. Ez minden esetben a szülő döntésén alapul, hogy melyik intézményben választja a térítési díj, és melyikben a tandíj fizetés lehetőségét. Amennyiben iskolánkban a tandíj fizetést választjátok, úgy annak mértéke 2023/2024-as tanévben évi 55 000 Ft, mely szintén két részletben fizetendő.

Az intézmény ezekből a befizetett összegekből gazdálkodva szerzi be az oktatáshoz szükséges eszközöket (pl. füzetek, festékek, fonal, gyapjú stb).